Sbírání nábojů z občanské války: Koníček, který ctí minulost


Sbírání nábojů z občanské války:  Koníček, který ctí minulost

Věděli jste, že během Americké občanské války bylo použito více než 1000 různých typů nábojů? To je jeden z důvodů, proč se sbírání nábojů z občanské války stalo oblíbeným koníčkem. Dalším důvodem je, že v době občanské války docházelo ke změnám ve vývoji palných zbraní a střeliva. Staré kulaté mušketové koule z dob revoluce byly nahrazovány kulkami ve tvaru, na který jsme zvyklí. Zatímco mušketové koule se na bojištích občanské války nacházejí, nejčastěji používaným typem kulky byla kulka ráže .58 se třemi kroužky kolem základny. Mnoho nalezených nábojů je roztříštěných mimo tvar. Pokud vás vždy fascinovala občanská válka a palné zbraně, sbírání nábojů z občanské války je koníčkem, který vás bude bavit.

S příchodem internetového nákupu a prodeje se střely z občanské války staly sběratelsky zajímavějšími a jejich ceny rychle stoupají. A nejen to, někdy prodejci nejsou informovaní a žádají více, než jakou má náboj hodnotu. Z těchto důvodů, pokud se sběratelstvím nábojů z občanské války teprve začínáte, si raději pořiďte dobrého průvodce cenami. Pokud vám to vyhovuje více, můžete si najít cenového průvodce i na internetu.

Mnoho sběratelů kulí z občanské války sbírá také formy na kulky a další památky z období občanské války. Skutečný nadšenec může dokonce prozkoumat možnost stát se reenaktorem občanské války a spolu s ostatními hrát bitvy ve městech a na polích po celém jihovýchodě.

Kulky z občanské války lze sbírat nákupem od jiných sběratelů, nebo můžete začít tím, že se vydáte přímo na bojiště kopat a hledat. Sbírání nábojů z občanské války vám usnadní detektor kovů. Můžete také najít knoflíky z uniforem, odlitky kulek, přezky na opasky a další kovové předměty z bitvy. Některé náboje mohou být zakopány poměrně hluboko. Budete muset nosit sluchátka a věnovat zvýšenou pozornost změnám tónu detektoru kovů. Lovení památek z občanské války je na chráněných bojištích zakázáno, ale stále se zde nacházejí stará obydlí, kde se bitvy odehrávaly. Nezapomeňte si vyžádat povolení od majitele a vyplňte všechny díry, které vykopete.

Někteří lidé mají představu, že lov kulí pomocí detektoru kovů svědčí o nedostatku úcty k vojákům, kteří zde padli. Tuto představu mají proto, že lovci kulek někdy najdou spolu s kulkou i kosti. Skutečnost je však taková, že mnozí z lovců kulek, kteří je tímto způsobem našli, své nálezy zaznamenali a zmapovali, což vedlo k mnoha faktům, které dnes o občanské válce víme.

Občanská válka fascinuje Američany kvůli všemu, co představuje. Ačkoli se všichni shodují na tom, že otroctví je strašlivou skvrnou v dějinách USA, někteří lidé stále diskutují o otázce práv států versus silné centrální vlády. Sbírání nábojů z občanské války je zajímavý koníček, i když někdy poněkud střízlivý, když uvážíme velký počet obětí. Vzpomínka na bratra bojujícího proti bratrovi na kukuřičných polích a pastvinách nikdy nezmizí. Sbírání nábojů z občanské války je jedním ze způsobů, jak si tuto monumentální historickou událost připomenout.