Roztomilé dřevěné řemeslo: Vyrobte si srdíčkovou šňůru


Roztomilé dřevěné řemeslo:  Vyrobte si srdíčkovou šňůru

Každý miluje dekorace ve tvaru srdce. Tento roztomilý dřevěný ruční výrobek lze zavěsit nad dveře nebo jako součást nástěnné vitríny. Natřete srdíčka na červeno, růžovo a bílo a budete mít dekoraci na Valentýna. Natřete je červenou a zelenou barvou na Vánoce nebo červenou, bílou a modrou barvou na znamení lásky k Americe. Pro přírodní vzhled je můžete nechat hladké. Dřevěná ruční práce s provázkem srdcí se dobře hodí k vybavení ve venkovském stylu.

K výrobě šňůry srdcí budete potřebovat 5 dřevěných výřezů srdcí širokých přibližně tři palce, vrtačku s 20cm a 0.6cm vrtákem, malé množství rafie, dva metry měkké stuhy široké 4cm, dva velké dřevěné korálky a akrylové barvy v požadovaných barvách. Stuha a korálky by měly odpovídat barevnému odstínu, který si přejete. Zvláště efektní jsou kostkované stuhy. Srdíčková šňůra má pět srdíček vedle sebe svázaných malými rafiovými mašličkami. První a poslední srdce mají širokou stuhu provlečenou dírkou na každé straně a na stuze je navlečen korálek. Na samých koncích je stuha zauzlována, čímž vznikne na každém konci smyčka, která se dá navléknout na hřebík k zavěšení.

Prvním krokem při výrobě dřevěné ruční práce je vyvrtání malého otvoru na každé straně srdíček. Dva vnější otvory se udělají čtvrtpalcovým vrtákem a ostatní otvory se udělají 1/8palcovým vrtákem. Nyní srdíčka natřete akrylovou barvou v barvách, které si přejete. Akrylové barvy jsou malé lahvičky s barvami pro řemeslníky, které se prodávají ve 100ml lahvičkách v široké škále barev. Někdy se dají koupit velmi levně. Pokud nemůžete akrylové barvy sehnat, hodí se i temperové barvy. Dalším nápadem je malování barvou ve spreji, zejména pokud chcete použít metalickou barvu.

Po zaschnutí barvy svažte srdíčka rafií. K tomu si nastříhejte čtyři deseticentimetrové kusy rafie. Navlékněte rafii dolů do jednoho otvoru a nahoru otvorem na dalším srdci tak, aby ležela vedle sebe. Rafie by měla být na vrcholu aranžmá svázána do úhledné mašle. Totéž proveďte mezi ostatními srdíčky tak, aby všechny malé rafiové mašličky byly nahoře. V případě potřeby konce rafie zastřihněte.

Každým z vnějších otvorů provlékněte jednu ze stuh. Protahujte stuhu tak dlouho, dokud nebudou konce rovné. Přes oba konce navlékněte velký korálek a zasuňte ho těsně k srdci. Konce stuhy ozdobně zastřihněte a zauzlujte. Postup opakujte i na druhé straně, abyste dřevěnou ruční práci dokončili. Nyní zavěste šňůrku srdíček, kamkoli si přejete, pro veselou dekoraci. Takové dřevěné řemeslo je pěkným dárkem pro někoho výjimečného.