Oživující rodinná zábava: sportovní aktivity


Oživující rodinná zábava: sportovní aktivity

Pokud se cítíte znudění, apatičtí a bez formy, potřebujete novou zábavu. Sportovní aktivity vám rozproudí krev a pomohou vám dostat se zpět do formy. Nejenže si dobře zacvičíte, ale také začnete trávit volný čas s rodinou. Sportovní aktivity jsou skvělým způsobem, jak trávit čas se svými dětmi. Zvedněte se tedy z gauče, odložte limonádu a vyrazte na zahradu na malý fotbal.

Pokud touch football není nic pro vás, zahrajte si s dětmi třeba kickball. Postavte si diamant podobný baseballovému hřišti. Nyní nadhazovač kutálí po zemi velký měkký míč, podobný míči na hřišti, k „pálkaři“. Jenže při kickballu pálkař míč odkopne a běží na první metu. Protože je míč měkký, může tým v poli hodit míč na běžce, aby ho dostal ven. Vzhledem k tomu, že se kopajícímu téměř vždy podaří míč kopnout a faulované míče jsou vzácné, je to klasická hra, kterou lze hrát s malými dětmi a ostatními, kteří nejsou příliš sportovně zdatní.

Zábavnou rodinnou hrou, která je dobrou volnočasovou sportovní aktivitou, je tetherball. Tuto vzrušující hru lze hrát v jedné nebo ve dvou osobách. Tetherball se jí říká proto, že míč je na tetherballu – je na laně uvázaném na vrcholu tyče. Míč visí přibližně ve výši rukou. Cílem je trefit míč a přimět provaz, aby se omotal kolem tyče. Dva hráči se snaží, aby míč letěl různými směry. Pokud jste tetherball nikdy nehráli, měli byste si ho vyzkoušet. Je to opravdu zábava! A opravdu vás to rozhýbe (a rozesměje!).

Volejbal na písku možná začal na plážích, ale mnoho měst nyní instaluje hřiště na pískový volejbal ve svých veřejných parcích. Menší děti mohou sedět na bezpečném místě a hrát si s hračkami na písku, zatímco maminka, tatínek a starší děti odpalují plážový míč nebo volejbalový míč sem a tam přes síť. Písek je příjemný na bosých nohou (ale ne tak dobrý v botách!) Děti si tento volnočasový sport užijí.

Křížencem volejbalu a tenisu, který se líbí mnoha rodinám, je badminton. Při této hře jde o to, abyste pomocí lehkých raket přehazovali „ptáčky“ přes síť sem a tam. Ptáček vypadá jako malý plastový trychtýř připojený k pevnému gumovému míčku. Ptáčka držíte za plast a pouštíte ho na raketu, abyste ho podali druhému týmu. Badminton se pohybuje pomaleji než tenis a je to nenáročný způsob, jak se s dětmi rozhýbat. Přesto si pořádně zacvičíte!

Děti jsou přirozeně energické a aktivní, takže sportovní aktivity v době volna jsou pro ně nesmírně atraktivní. Vzhledem k tomu, že rodiče potřebují trávit více času se svými dětmi a zároveň potřebují mít více pohybu, jsou tyto energické hry dobrým nápadem pro všechny. Někteří říkají, že rodina, která si hraje společně, zůstává pohromadě. Mohlo by tomu tak být, protože cvičení rozproudí v mysli pozitivní hormony, které vám i všem ostatním zlepší náladu. Nebuďte tak soutěživí, aby sportování v rodině přestalo být zábavou. Prostě si ten míček nebo ptáčka odpalte pro zábavu a pohyb.