Nápad na řemeslo pro skupinu: Vytvořte nástěnnou malbu


Nápad na řemeslo pro skupinu:  Vytvořte nástěnnou malbu

Většina nápadů na řemesla je určena jednotlivcům, ať už dětem, nebo dospělým. Výborné je takový nápad vymyslet na začátku roku a ideálně jako Novoroční přecevzetí. Někdy byste rádi měli nápad na řemeslo, které funguje pro skupinu dětí pracujících společně. Společná výroba nástěnné malby je nápad, který funguje pro skupinu. Společnou prací vytváříte něco, co zdobí společný prostor. Jednotlivá řemesla lze vystavit, ale jeden jedinečný předmět je často účinnější než skupina téměř stejných předmětů. Kromě toho se někdy dětská řemesla, ať už se jim to líbí, nebo ne, po odnesení domů prostě stanou nepořádkem a netrvá dlouho, než je maminka vyhodí. Tento řemeslný nápad na výrobu skupinové nástěnné malby může být vystaven několik týdnů a nestane se nepořádkem v ničí domácnosti.

Základním materiálem pro dětskou skupinovou nástěnnou malbu je mrazicí papír. Mrazicí papír je široký asi 18 palců a je velmi pevný. Jedna strana je potažena plastem. To je strana, která je určena k přiložení k potravinám. Na druhou stranu se vám bude lépe kreslit a lepit. Třídní nebo skupinové nástěnné malby mohou obsahovat řadu různých designových prvků. Můžete namíchat prstové barvy a nechat děti, aby na papír udělaly otisky rukou (nebo dokonce nohou!). Můžete je nechat prohledat staré vyřazené časopisy a barevné katalogy a najít obrázky, které se jim líbí, a nechat je vystřihnout a nalepit. Pomocí fixů, pastelek nebo gelových per mohou přidávat čmáranice, vzory, podpisy, slogany nebo obrázky. Na nástěnnou malbu mohou také připevnit samolepky. Tento nápad na výrobu je velmi flexibilní!

Pro výrobu nástěnné malby zvolte téma, které se nějakým způsobem týká skupiny. Pokud je skupina například skautkami a učí se tábořit, mohou být na nástěnné malbě obrázky předmětů souvisejících s tábořením. Pokud se učíte o dinosaurech, můžete je použít jako téma. Pokud chcete opravdu špinavý projekt, který vytvoří roztomilou nástěnnou malbu na podzim, namíchejte prstové barvy v barvách podzimu. Každé z dětí může vytvořit strom tak, že nejprve položí své předloktí do hnědé barvy. Poté položí ruku na papír a vytvoří tak kmen stromu. Měly by roztáhnout prsty tak, aby otisk jejich paže měl nahoře pět krátkých větví. Aby děti vytvořily listy, udělají otisky prstů po celém vrcholu stromu pomocí barev v jiných barvách podzimu. Pokud při míchání přidáte do prstových barev několik kapek prostředku na mytí nádobí, budou se dětem lépe čistit z rukou. Ujistěte se, že mají pro tento řemeslný nápad staré oblečení nebo pláštěnky.

Malým předškolákům se bude líbit výroba nástěnné malby s motivem zvířátek. Pro začátek byste pravděpodobně měli najít a vystřihnout obrázky zvířat z časopisů a pak nechat děti vybrat ty, které se jim líbí k nalepení. Lepicí tyčinky se dají s malými dětmi elegantně použít. Některé obrázky budou lepit vzhůru nohama. Počítejte s tím a nenadávejte jim. V tomto nápadu na řemeslo je důležitý právě proces. Děti mohou také použít vykrajovátka na zvířátka namočená v prstové barvě, aby na nástěnnou malbu také otiskly zvířátka. Možná budete muset papír přilepit ke stolu, aby se při práci dětí neposouval.

Propracovanou formou tohoto řemeslného nápadu, který často vyrábějí dospělí, je deka na dané téma. Každá osoba ve skupině vytvoří čtverec deky, který představuje nějaký aspekt toho, co skupina představuje. Tyto čtverce quiltu mohou být vybarveny látkovými pery nebo vytvořeny z patchworku či aplikací. Cílem řemeslného nápadu je opět budování skupinové solidarity, nikoli vyzdvihování dovedností jednoho umělce nad druhým. Když je vrchní část deky hotová, může být skupinovým projektem její svázání nebo prošití. Může být zavěšen na zvláštním centrálním místě nebo darován oceňovanému vedoucímu či členovi.