Kreativní ruční práce: Chňapka ze zbytků látek


Kreativní ruční práce:  Chňapka ze zbytků látek

Pokud potřebujete dárek pro někoho výjimečného nebo se jen potřebujete odreagovat, vyrobte si kreativní ruční práci. Řemeslná práce je terapeutická, když se cítíte ve stresu, a navíc může přinést užitečný nebo dekorativní předmět. Každý má určitou míru kreativity a díky moderním sadám a vzorům nemusí kreativní ruční práce skončit frustrací.

Pokud máte šicí stroj, můžete se naučit vyrobit kreativní ruční práci, která bude užitečným a vítaným dárkem. Chňapky jsou skvělým začátečnickým šicím projektem, který lze vyrobit z odpadového materiálu nebo nepotřebného oblečení a trochy dvojitě skládané šikmé pásky. Zde jsou jednoduché pokyny pro tuto kreativní ruční práci.

Nejprve si vystřihněte dva čtverce látky o velikosti 21 cm, které budou tvořit přední a zadní stranu chňapky. Na tyto díly zvolte koordinační látky, které se hodí do vaší kuchyně. Abyste si usnadnili práci, můžete si z kousku kartonu vyrobit 21 cm čtverec, který použijete jako vzor. Z libovolné staré látky vystřihněte další 21 cm čtverce, které naskládejte na výplň. Chcete, aby hromada čtverců látky byla dostatečně silná, aby vás ochránila před horkým hrncem, ale dostatečně tenká, aby byla pružná a dala se prošít.

Všechny vrstvy poskládejte tak, aby vnější vrstvy směřovaly ven a výplňové vrstvy byly uvnitř. Všechny vrstvy můžete provléknout několika velkými rovnými špendlíky, aby držely pohromadě. Nyní prošijte přímo středem stohu. Znovu prošijte střed kolmo na první steh. Čtverec tak rozdělíte na 4 čtverce. Znovu prošijte napříč komínem od rohu k rohu a znovu od druhého rohu k rohu. Vrstvy by nyní měly být spojené a pevné.

Chcete-li svázat nezpracované okraje svého kreativního ručního výrobku, zastřihněte je nůžkami tak, aby všechny vrstvy byly na okrajích opět rovné. Roztáhněte jeden přeložený okraj šikmé pásky. Může se zdát, že širší diagonální páska se používá snadněji, ale úzký typ vytváří úhlednější hotový výrobek. Začněte v jednom rohu, zarovnejte okraje pásky s okraji chňapky a začněte prošívat všechny vrstvy podél první linie záhybu, která bude asi půl cm od okraje. Prošívejte úhledně a pomalu a připevňujte rozevřenou pásku po celém okraji, dokud nedosáhnete počátečního rohu. Odstřihněte šikmou pásku a nechte si 7 cm na závěsné poutko.

Přeložte šikmou pásku přes nezpracovaný okraj tak, aby prostřední přehyb lícoval s vnější stranou chňapky a druhý přehyb zakrýval nezpracovaný okraj šikmé pásky. Nyní, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku, sešijte ručně vázání dolů a na konci vytvořte poutko na vaší kreativní ruční práci.

Tato chňapka je jen jedním z příkladů kreativní ruční práce, kterou můžete vytvořit, pokud máte šicí stroj. Po dokončení budete mít užitečný předmět vyrobený výhradně z recyklovaných materiálů. Tuto kreativní ruční práci můžete klidně darovat nebo si ji nechat pro sebe.