Jak vytvořit Afgánistán


Jak vytvořit Afgánistán

Jak vybrat materiály:

Záleží jen na vás, jaký typ afgánu chcete vytvořit, nicméně v tomto článku vám ukážu několik kroků v mé „břečťanové lize“. Chcete si vybrat syté, živé barvy. Nakonec můžete zvolit měkké látky. Budete potřebovat vlnu, nejlépe tu silnější. Nakupte 45 uncí vodové, červené atd. v různých barvách. Zvolte 22 uncí červené, světle zelené; tmavě zelené, lesní zelené atd. a modré. Vyberte si 28 uncí červené a tmavě modré v různých barvách. Budete si muset zakoupit háček, nejlépe háček „K“ na háčkování. Rozteč je přibližně 6 ½ čtverce, ke kterému si můžete zakoupit háček odpovídající i této rozteči.

Jak háčkovat čtverce:
Na jeden čtverec použijte postupně různé barevné příze. Pokud chcete barvy střídat, je nejlepší vyhnout se řetízkovému stehu na konci řad. Začněte práci otáčet, dokud se nespojí barvy, řetízkový steh I. řady a v souladu s ním uháčkujte linii.

Řetízkový steh začněte tím, že nad háček umístíte jeden pevný uzel. Ruce by měly být připraveny k práci, což zahrnuje palec a prostředníček levé ruky. Přízi na konci přidržte a poté ji naviňte a znovu přehoďte přes háček. Měli byste háčkovat na přední straně hřbetu a na přední straně.

Když začnete vy, Afghánec budete potřebovat čtverec, řadu, řadu, okraj, sestavu, okraj atd. Když začnete čtverce, vytvořte 54 čtverců na řetízkovém dvouoko. Přejděte na řadu. K vytvoření první řady budete potřebovat tři jednoduché háčky do druhého řetízkového oka a od háčku na další jednoduché řetízkové otočení.

Přejděte do druhé řady. Uháčkujte dva jednoduché sloupky do prvního jednoduchého sloupku a přejděte na následující jednoduchý sloupek a druhý, jednoduchý sloupek do posledního jednoduchého sloupku. Pokračujte pěti oky a uháčkujte další jednoduchý řetízek.

Ve třetí řadě uháčkujte dva jednoduché sloupky do prvního jednoduchého sloupku, pokračujte jednoduchými sloupky v rámci následujících tří jednoduchých sloupků, přidejte další dva jednoduché sloupky do posledního jednoduchého sloupku a pak řetízkem uháčkujte další otočku.

Přejděte do čtvrté řady, uháčkujte dva singly do prvního singlu a poté uháčkujte sudou řadu do posledního singlu. K poslednímu uháčkujte další dva singly a uháčkujte jednu řadu řetízku.

Další řadu opakujte přidáním čtyř řad a po dosažení jedenácté až třiadvacáté řady začněte háčkovat oka napříč materiálem.

Pokračujte tak, že ve všech prvních dvou samostatných okách vytvoříte smyčku. Použijte metodu „Yarn over Yo“ a projděte všemi třemi smyčkami na háčku, čímž se dostanete k jednomu jednoduchému úpletu a fázi ujímání. Dále uháčkujte dvě sudá oka, čímž snížíte počet posledních dvou samostatných ok, a uháčkujte jednu řadu. Postup opakujte i ve dvanácti řadách, přesto vám zůstanou pouze tři oka jednoduchým háčkem.

V poslední řadě vytvořte smyčku v každé z předchozích tří samostatných ok a začněte metodou „Yarn over Yo“ pokračovat přes jednotlivé smyčky na háčku a poté uzavřete.

Nyní začnete háčkovat okrajové řady. Zelenou, modrou a červenou barvu shromážděte prošoupáním v rozích. Udělejte další tři samostatné oka v rohu a další samostatné oko do následujícího rohu a ujistěte se, že jsou jednotlivá oka rovnoměrná. Zopakujte postup od zhruba a prohoďte steh směrem k prvnímu jednoduchému háčku.

Ve druhé a třetí kruhové řadě uháčkujte smyčkou směrem k prostřednímu oku rohu, kruhovou řadu jednou zopakujte a po dokončení třetí kruhové řady uzavřete.

Nyní jste připraveni ke kompletaci. Měli byste mít vytvořený šestičtvercový afghán, který je široký a má dalších 9 čtverců po délce. Čtvercové togy chcete prošít přehazovacím stehem (Whipstitch) a vést VŠECHNY příčné pruhy tak, aby se pohybovaly ve stejném směru. Nyní ohraničte další kolo. V rohu shromážděte přízi s dalším uzlíkem a v rohu uháčkujte tři jednoduché háčkování a v následujícím rohu uháčkujte další jednoduché háčkování, přičemž dbejte na to, aby bylo rovnoměrné. Postup opakujte, háčkujte kolem dokola a uháčkujte uzlíkem, abyste se dostali k prvnímu jednoduchému háčku. Druhé kolo zahrnuje prohozený uzel do prostředního jednoduchého háčku vašeho rohu, opakujte první kolo a uzavřete.